Tags

Related Posts

Share This

Czy mechanicy muszą posiadać kasę online?

Kasa fiskalna online dla mechanika będzie obowiązkowa od 2020 roku. Właśnie dlatego osoby działające w tym biznesie muszą przygotować się na zmiany. Tradycyjne urządzenie powinno zostać wymienione na model online przed nowym rokiem – w innym przypadku dalsza działalność będzie niemożliwa.

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży

Każdy przedsiębiorstwa ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie. Dotyczy to też wszystkich podmiotów powiązanych z branżą motoryzacyjną np. mechaników, wulkanizatorów. Klient musi otrzymać fakturę lub paragon po skorzystaniu z usługi. Nie można również zapomnieć o obowiązku podatkowym. Każda kasa fiskalna musi być zarejestrowana. Jest to potwierdzeniem dla organów kontrolnych.

Należy wspomnieć, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Wiele osób skorzystało z niej podczas otwierania działalności. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że w momencie zmiany urządzenia tradycyjnego na kasę online w związku z nałożonym obowiązkiem można ze zniżki skorzystać ponownie. Jest to sporym odciążeniem finansowym. Za sprzęt można zapłacić nawet 700 zł mniej – tyle wynosi maksymalna wysokość ulgi.

Kontrola przedsiębiorcy

Wiele osób zastanawia się, w jakim celu wdrażane są kasy online. To urządzenia, które mają połączenie z internetem. Łączy się ono z Centralnym Repozytorium Kas. Kontrola przedsiębiorcy może więc nastąpić w dowolnie wybranym momencie. Nie musi być ona zapowiadana przez organ nadzorujący. Zmiana przepisów ma na celu zmniejszenie ilości oszustw finansowych. Urządzenia tradycyjne nie zapewniają tak prostego dostępu, jak modele połączone z siecią.

Informacje o transakcjach są natychmiast przesyłane do centrali. Nie można więc ich modyfikować, tak aby zmniejszyć podatki lub uniknąć ich płacenia. Był to dość powszechny problem. Uczciwi przedsiębiorcy nie muszą obawiać się wprowadzenia nowoczesnego systemu. Jest on w pełni bezpieczny, a także funkcjonalny. Istotne jest to, aby przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży.

Podręczna i niezawodna kasa online

Zastanawiasz się, jaką kasę wybrać dla mechanika? Jest to dość specyficzna branża, a więc najlepiej postawić jest na sprzęt o podwyższonej jakości. Urządzenie powinno być solidne oraz niepodatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Ważne jest również to, aby było ono intuicyjne w obsłudze. Warto jest postawić na markę, która cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Należy pamiętać, że kasa fiskalna jest dość intensywnie używana.

Warto sprawdzić, z jakimi terminalami współpracuje interesujący nas model. Jest to szczególnie ważne dla firm, które umożliwiają płatność kartą.

Gdzie kupić kasę online dla mechanika?

Nie każdy przedsiębiorca wie, gdzie kupić kasę online dla mechanika. W punktach stacjonarnych wybór urządzeń może być ograniczony. Właśnie dlatego warto jest zajrzeć do sieci. Jest to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu. Ponadto złożenie zamówienia jest bardzo wygodne – nie ma konieczności wychodzenia z domu.

To wyłącznie od naszych osobistych preferencji zależy, czy zakupimy kasę online stacjonarnie, czy też drogą internetową. Ważne jest to, aby postawić na wysokiej klasy model, który będzie właściwie dopasowany do specyfikacji działalności. Dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia mobilne, które mogą sprawdzić się w warsztacie samochodowym.