Tags

Related Posts

Share This

Kasy fiskalne online – jaką wybrać?

Od niemal dwóch miesięcy obowiązują przepisy, które regulują stosowanie urządzeń rejestrujących nowego typu. Chodzi o kasy fiskalne online. Najnowsza generacja sprzętów do ewidencji sprzedaży jest już do kupienia.

Kupisz kasy fiskalne i drukarki fiskalne online

O urządzeniach online jest w branży fiskalne głośno od wielu miesięcy. Kasy fiskalne i drukarki fiskalne online pozwalają na wystawianie paragonów dla klientów – lecz nie jest to ich jedyne zadanie. Opcja pracy online pozwala im na przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). System ten, prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, ma służyć do analizowania danych o transakcjach. W praktyce oznacza to, że podatnicy na bieżąco będą kontrolowani pod kątem prawidłowości operacji kasowych. Przyczyni się to do zapobiegania nadużyciom w tym obszarze.

 

Czy muszę mieć urządzenie fiskalne online?

Na ten moment nie wszyscy podatnicy mają stosować kasy fiskalne online. Wymiana urządzeń przeprowadzana jest stopniowo. Z dniem 1 stycznia 2020 r. sprzedaż z zastosowaniem kas obowiązkowo rozpoczną m.in. właściciele warsztatów samochodowych, wulkanizatorzy i stacje paliw. Nie będzie miało znaczenia, czy podatnicy ci dysponują sprawnymi kasami. Obowiązek wymiany na kasy fiskalne online jest bezdyskusyjny. Kolejne, wymienione w ustawie branże wprowadzą sprzęty online’owe z dniem 1 lipca 2020 r. i 1 stycznia 2021 r.

 

Ważne! Aktualne przepisy przewidują ostateczne terminy, po których kasy fiskalne z papierową oraz elektroniczną kopią paragonu nie będą już dostępne w sprzedaży. Finalnie sprzęty te wyjdą z użycia. Zostaną całkowicie zastąpione przez urządzeni fiskalne online.

 

Jakie urządzenie fiskalne online kupić?

Wszystko zależy od potrzeb danej firmy. Można się spodziewać, że małe warsztaty samochodowe wybiorą mobline kasy fiskalne online. Takie urządzenia zaproponowali podatnikom wiodący producenci, np. Posnet, Novitus i Elzab. Znane przenośne kasy zyskały nową odsłonę w wersji online – Posnet Mobile Online i Novitus NANO online. Większe warsztaty czy punkty wulkanizacyjne zainteresują się kompaktowymi kasami stacjonarnymi np. Posnet Ergo Online, Posnet Revo Online czy Posnet Bingo Online.

Na rynku pojawiły się też drukarki fiskalne online. Novitus i Posnet zadbały o firmy, które potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań. Stacje paliw mające w ofercie również produkty spożywcze, prasę czy alkohol zdecydują się raczej na drukarki online, które pozwolą na stworzenie rozbudowanego systemu sprzedażowego.

 

Zakładasz działalność? Sprawdź, czy nie obejmie cię wymiana na online!

Jeżeli zakładasz teraz działalność gospodarczą, upewnij się, czy twojej branży nie zacznie obowiązywać wymóg stosowania kas online. Kupowanie kasy starego typu i wymiana jej na nową po kilku miesiącach się nie opłaci. Lepiej zdecydować się urządzenie fiskalne online od razu. Na ten moment wybór sprzętów online’owych jest całkiem duży – przedsiębiorcy mogą znaleźć wysokiej jakości kasę lub drukarkę, w rozsądnej cenie.