Wybieramy kasę dla sprzedaży sezonowej

Początek sezonu letniego dla wielu przedsiębiorców wiąże się z otwieraniem i wznawianiem zawieszonych działalności. Latem ruszają stoiska z pamiątkami, punkty gastronomiczne, sprzedaż warzyw i owoców. Sprzedaży sprzyja ruch turystyczny i pogoda. Niezależnie od tego na czym skupia się sezonowy biznes – jego prowadzenie ma związek z ważnym elementem działalności gospodarczej: posiadaniem kasy fiskalnej.

Jeżeli jesteś początkującym przedsiębiorcą sezonowym – pewnie stoisz przed wyborem pierwszej kasy fiskalnej.  Może masz już doświadczenie w sprzedaży tego typu, ale musisz wymienić urządzenie rejestrujące. Co brać pod uwagę przy zakupie kasy dla sprzedaży sezonowej?

Optymalna kasa dla sprzedaży sezonowej

Optymalna kasa dla sprzedaży sezonowej powinna spełniać kilka podstawowych wymagań. Mają one związek ze szczególną specyfiką działalności na otwartej przestrzeni

Waga i wymiary

kasa mobilna posnetKasa dla sprzedaży sezonowej powinna być z pewnością lekka i mieć niewielkie gabaryty. Letnie stoiska na ulicy czy targu mają raczej ograniczoną przestrzeń i nie ma tam miejsca na stanowisko kasowe. Poza tym z kasą musimy się móc łatwo przemieszczać – od klienta do klienta, od sprzętu do sprzętu itd. Dobra kasa mobilna to także taka, która będzie poręczna, najlepiej by zmieściła się w dłoni – jak np. Posnet Mobile HS EJ.

Wytrzymała

Kasa dla sprzedaży sezonowej musi być także wytrzymała. Obudowa jest narażona na negatywne czynniki zewnętrzne – nieraz w zamieszaniu czy podczas przemieszczania się może nam nawet upaść – dobrze, żeby niewielki upadek nie oznaczał dla nas końca sprzedaży na kasie w danym dniu.

Wyświetlacz

kasa mobilna elzabWyświetlacz to również istotny element kasy dla sprzedaży sezonowej. Jakie parametry brać pod uwagę? Na przykład możliwość regulacji kontrastu i jasności. Sprzedaż w terenie wiąże się bowiem z pracą w różnym oświetleniu – w pełnym słońcu lub późnym wieczorem. Niektóre modele mają dwa wyświetlacze dla użytkownika i dla klienta, to dodatkowy plus. Nowością na rynku jest kasa Elzab K10 – posiada wyświetlacz dla klienta, a dla sprzedawcy – panel dotykowy. Działa tak, jak smartfon. Obsługuje się ją za pomocą wyświetlacza dotykowego.

Bateria

Kasa dla sprzedaży sezonowej musi być wydajna. Gwarantuje to dobry akumulator. Tam gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej – a na ulicy, plaży lub targowisku nie łatwo o gniazdko, dobrze mieć taką kasę, której naładowana bateria zapewni pracę przynajmniej przez cały dzień.